Metallica yıldızı, Motörhead kurucusunun küllerini dövme yaptırdı

Çarşamba günü Instagram’da yayınlanan bir gönderide ünlü solist Hetfield, orta parmağına kazınmış maça ası tasarımını gösterdi.

Dövmede kullanılan mürekkebin, Motörhead kurucusu Lemmy Kilmister’in dokuz yıl önce kanserden ölmesinin ardından Hetfield’e verilen küllerin bir kısmıyla karıştırıldığı öğrenildi.

Hetfield, “Arkadaşım ve ilham kaynağım Bay Lemmy Kilmister’a selamlar. O olmasaydı Metallica da olmazdı” diye yazdı.

Ünlü solist, tanınmış dövme sanatçısı Corey Miller tarafından tasarlanan dövmenin “dünyaya hâlâ kuş uçurabiliyor” anlamına geldiğini ekledi.

Kilmister, uyuşturucu kullanımı nedeniyle Hawkwind rock grubundan kovulduktan sonra 1975 yılında Motörhead’i kurdu.

Grup, 1980’lerin ikonik “Ace of Spades” de dahil olmak üzere 22 albüm yayınlayarak heavy metal müziğin Britanyalı öncüleri oldu. Başarıları, Kilmister’ı müziğin en tanınabilir seslerinden ve yüzlerinden biri haline getirdi.

Dünya çapında 100 milyondan fazla albüm satan 80’li yılların bir diğer rock grubu Metallica, Motörhead’in oluşumları, sesleri ve kariyerleri üzerindeki etkisi konusunda her zaman açık davrandı.

2016’da konuşan Hetfield, ünlü müzisyenin ölümünün onu perişan ettiğini söylerken, “Hiç şüphe yok ki, o olmasaydı Metallica olmazdı. O ortalıktayken her şey yoluna girecekmiş gibi hissediyordum” demişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir